تکمیل ظرفیت

ساخت وبلاگ

طبق اطلاعیه رسمی سازمان سنجش تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 از 23 آبان ماه آغاز شده و تا 2 آذر ادامه خواهد داشت. در این تکمیل ظرفیت کلیه رشته محل هایی که بواسطه انتخاب رشته 96 نتوانستند ظرفیت خود را تکمیل کنند اعلام نیاز می کنند. احتمالا باید با تمدید احتمالی زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 ، تا اواخر آبان ثبت نام ادامه خواهد داشت.
نکته مهم این است که به دلیل اینکه زمان ثبت نام به اواسط پاییر منتقل می شود شروع به تحصیل قبولی های تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96معمولا در سال های قبل بهمن ماه بوده است. 

نحوی ثبت نام در تکمیل ظرفیت:

در ابتدا باید منتظر اطلاعیه سازمان سنجش بمانیم تا تکلیف رشته محل های اعلام شده در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 مشخص شود. بعد از انتشار  دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 در رشته های ریاضی ، تجربی ، انسانی ، هنر و زبان ، هر رشته محل مانندانتخاب رشته کنکور سراسری 96 دارای یک کد خواهد بود. سال قبل هر کس حق 50 انتخاب داشت که بر اساس اولویت علاقه باید مشخص می شد. بعد از مشخص کردن لیست علایق باید لیست رشته های انتخابی مان در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 را در سایت سنجش ثبت کنیم و در پایان کد رهگیری دریافت کنیم.

شرایط ثبت نام :

در ابتدا بهتر است تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 را به دو دسته تقسیم کنیم. یکی تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 بر اساس سوابق تحصیلی و دیگری تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 برای حاضرین در جلسه آزمون سراسری 96 . رشته هایی که در تکمیل ظرفیت بر اساس سوابق تحصیلی ارائه می شوند عمدتا مربوط به دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی هستند. البته یک مورد نقض را سال گذشته مشاهده کردیم که رشته علوم آزمایشگاهی و فناوری اطلاعات سلامت پردیس خودگردان دانشگاه تهران واقع در جزیره کیش هم در لیست رشته های بدون کنکور تکمیل ظرفیتاعلام شده بودند. درهرصورت برای ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 در رشته های بر اساس سوابق تحصیلی نیازی به شرکت شما در کنکور سراسری 96 نیست و همین که دارای یک دیپلم و پیش دانشگاهی یا دیپلم 4 ساله نظام قدیم و یا دیپلم و فوق دیپلم باشید کافیست. قبولی بر اساس معدل متقاضیان است و کسانی که در رقابت بر سر هر رشته محل معدل بالاتری داشته باشند به عنوان قبول شدگان نهایی معرفی می شوند.
اما ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 برای حاضرین در جلسه آزمون فقط مخصوص کسانی است که در کنکور سراسری 96 ثبت نام وشرکت کرده باشند و برای آن ها کارنامه صادر شده باشد. رشته هایی که در سال گذشته اعلام شد شامل رشته های پزشکی ، دندانپزشکی وداروسازی برای تکمیل ظرفیت پردیس های خودگردان بودند. لازم به ذکر است قبولی فقط بر اساس رتبه و سهمیه شما در کنکور سراسریاست و هیچ ملاک دیگری مانند معدل بررسی نمی گردد.

یکی از مهم ترین نکات درمورد تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 شرایطی است که برای داوطلبانی گذاشته شده که بعد از انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ، در یک رشته محل روزانه پذیرفته می شوند. این افراد حق ثبت نام کنکور سراسری 97 را نخواهند داشت ولی آنطور که از قبل می دانیم بهتر است بگوییم افرادی که بواسطه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 در یک رشته محل روزانه پذیرفته می شوند حق ندارند در انتخاب رشته کنکور سراسری 97 شرکت کنند و فقط حق دارند در انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97 شرکت کنند. پس اگر رشته محل های روزانه را می خواهید انتخاب کنید دقت کنید فقط آن انتخاب هایی را وارد فرم انتخاب رشته خود کنید که مطمئن هستید بعد از قبولی پشیمان نمی شوید و دیگر قصد شرکت در کنکور سراسری 97 را نخواهید داشت.

لیست رشته هایش تکمیل ظرفیت:

برای مشاهده لیست رشته های تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 و همچنین اصلاحیه دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96کلیک کنید. این لیست شامل رشته های پزشکی ، پیراپزشکی ، مهندسی ، علوم انسانی ، زبان و هنر است. نکته جالب در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 این است که دیگر به روال سال های گذشته بسیاری از رشته های دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی که در انتخاب رشته کنکور سراسری 96 تنها از طریق کنکور دانشجو می گرفتند در تکمیل ظرفیت بر اساس سوابق تحصیلی و بدون کنکور دانشجو می گیرند. همچنین تعداد زیادی رشته محل جدید در دانشگاه فرهنگیان ایجاد شده است که رقابت دیدنی جالبی را پیش خواهد آورد. در کنار همه این ها رشته محل های زیادی هم در دانشگاه های روزانه و دولتی ارائه شده اند که بصورت بدون کنکور و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی می توان در آن ها پذیرفته شد.

نحوه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96

برای ثبت نام و انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 دقت داشته باشید اگر در انتخاب رشته 96 شرکت کرده اید و در یک رشته محل قبول شده اید  شما در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 و قبولی شما در یک رشته محل منجر به لغو قبولی اولیه شما در انتخاب رشته کنکور 96 می شود.«««« بنابراین اگر قبلا در یک دانشگاه قبول شده اید و الان مشغول به تحصیل هستید تنها در جایی هستید در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 تنها رشته هایی را انتخاب کنید که به نسبت قبولی فعلی تان علاقه بسیار بیشتری به آن دارید و حاضرید در صورت قبولی در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 از دانشگاه فعلی تان انصراف دهید و در قبولی جدید ثبت نام کنید»»». حتما دقت بیشتری در انتخاب دانشگاه های روزانه بدون کنکور به خرج دهید و بدانید قبولی در دانشگاه های روزانه در تکمیل ظرفیت مساوی است با باطل شدن حق شرکت شما در کنکور سراسری 96 به قصد قبولی در دانشگاه های سراسری. در نهایت اگر ثبت نامتان را انجام داده اید و منتظر اعلام نتایج هستید برای اطلاع از زمان دقیق اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 کلیک کنید.

سایت هیوا

...
نویسنده : بازدید : 6 تاريخ : دوشنبه 22 خرداد 1396 ساعت: 12:06